Jesteś tutaj: zosinkowy.com.pl > Pielęgnacja twarzy > Powiększanie ust

Grzybica paznokci

Zdarza się, że wszystkie środki mające chronić przed grzybicą zawiodły. Grzybica paznokci Grzybica zaczyna się rozwijać i atakuje albo skórę pomiędzy palcami, albo same paznokcie. Jedno i drugie trzeba zacząć leczyć od razu, ponieważ im późniejsze stadium tym trudniejsze do wyleczenia i bardziej długotrwały jest proces związany z leczeniem. Najlepiej od razu udać się do dermatologa, jednak jeśli zmiany są jeszcze niewielkie można zastosować proste sposoby z apteki lub z własnej kuchni.
Grzybica paznokci W aptece z powodzeniem znajdzie się preparaty w sztyfcie, które należy nanosić na paznokcie przez przynajmniej miesiąc, żeby mieć pewność, że grzybica zniknie.
Wśród domowych sposobów wyróżnia się głównie czosnek. Jest on znanym naturalnym antybiotykiem. Leczenie nim grzybicy polega na przykładaniu plasterka czosnku lub zmiażdżonego na papkę ząbka czosnku do chorego miejsca, owinięcie go gazą albo bandażem i pozostawienie na dwie godziny. Po tym czasie należy wymienić czosnek na nowy i tak cały czas, póki zmiany na paznokciu nie znikną całkowicie. Grzybica paznokci Innym sposobem jest olejek z drzewa herbacianego, jednak kuracja nim jest znacznie dłuższa, niż kuracja czosnkiem.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.